Prisijaukink internetą: laiką ir nervus taupantys Firefox įskiepiai [2 dalis]

Tęsiu savo pradėtą temą apie Firefox įskiepius, kuriuos iškart pakviečiu į kompaniją „laputei“ vos tik ją perinstaliuoju.

Ar skaitei pirmą dalį?

Fasterfox

„Ugninė lapė“ niekada negarsėjo savo sparta. Greičiau atvirkščiai: kad dirba lėtai, kad „suryja“ daug operatyviosios atminties. Todėl nenuostabu, kad buvo bandoma įvairiais būdais ją paspartinti. Vienas iš jų – pasiknaisioti po about:config. Tačiau knaisiotis po tūkstančius įvairių nustatymų, aiškinanatis, ar jie pridės spartos ir ar nesugriaus naršyklės – ne itin linksmas užsiėmimas.

Fasterfox būtent tai ir atlieka – sureguliuoja nuostatas vietoj jūsų. Galima pasirinkti iš kelių spartinimo lygių. Na, o jei norima didesnės kontrolės, galima visas nuostatas susireguliuoti savarankiškai.

Flashblock

Kad ir kaip mėgčiau Flash (per keletą programavimo metų teko nemažai dirbti su šia technologija), turiu pripažinti, jog kartais ji tik gadina interneto puslapį. Ne, aš nekaltinu pačios technologijos (HTML5 niekad jos neatstos), o kaltinu kreivarankius programuotojus ir marketingo „specialistus,“ kurie „padovanoja“ kompiuterį stabdančias, ryškias, mirgančias, per visą ekraną iššokančias animacijas.

Tokius nesklandumus sutvarko Flashblock. Jis vietoj Flash turinio atvaizduoja atitinkimo dydžio stačiakampį, ant kurio paspaudus pakraunamas Flash failas. Taip sutaupomas interneto srautas bei kompiuterio resursai. Be to, yra ir kitų pliusų: galima drąsiai atsidaryti keletą youtube nuorodų naujuose skirtukuose ir nereikia visuose jų spaudinėti pauzės mygtuko; atsidarius naršyklęs iš naujo nereikia klausytis garsų kokteilio iš skirtingų youtube langų (ką taip pat sutvarko nustatymas, jog paleidžiant naršyklę būtų pakraunamas tik ekrane esantis puslapis – rekomenduoju, pagreitina Firefox užsikrovimą); lengva atskirti, į kurių Flash failų dar neperžiūrėjai.

Greasemonkey

Ne bėda, jei kokiame interneto puslapyje trūksta funkcionalumo – Greasemonkey leidžia tą funkcionalumą susikurti tau pačiam. Tereikia žinoti šiek tiek Javascript ir HTML DOM ir puslapiai pradės paklusti tau. Idėja tokia, kad kiekvieną kartą puslapiui užsikrovus, Greasemonkey įvykdo vartotojo nurodytą Javascript kodą. Koks tas kodas – priklauso tik nuo tavęs paties.

O štai ir keletas praktinių pavyzdžių:

Tarkim, neužteko panaikinti iš demotyvacija.lt reklamų. Palengvinsim demotyvatorių peržiūrėjimo procesą. Atsidarome puslapį su vienu demotyvatoriumi ir pasižiūrime, koks paveiksliuką gaubiančio konteinerio id:

Demotyvatoriaus html

Demotyvatoriaus html

Tai jeigu prirašysim rastą id prie puslapio adreso, naršyklė, užkrovusi puslapį, vaizdą perkels tiesiai į paveikslėlį. Kadangi naviguojama rodyklėmis #control_left ir #control_right, tai sekantis kodas pridės inkarą (anchor) prie URL:

document.getElementById('control_right').href += '#image';
document.getElementById('control_left').href += '#image';

Pasinaudodami Greasemonkey šį kodą įrašome puslapiams „http://www.demotyvacijos.lt/naujausi/*„. Kodas suveiks, kai bus spaudžiami ir klaviatūros mygtukai ir .

Tolimesnis kodas kartos paiešką linkomanija.net puslapyje tol, kol ras epizodą su nurodytu sezono ir epizodo numeriu (šitą naudoju, kai noriu parsisiųsti „Reidą“ iškart, kai jis būna įdėtas):

function searchAgain()
{
  var input = document.getElementsByTagName("input");
  for(var i = 0; i < input.length; i++)
  {
    if(input[i].type == "submit" && input[i].value == "Ieškoti")
      input[i].click();
  }
  
}

var found = false;
var a = document.getElementsByTagName("a");
for(var i = 0; i < a.length; i++)
{
  var att = a[i].getAttribute("href");
  if((/download/).test(att) && (/s10/i).test(att) && (/e23/i).test(att))
  {
    alert("");
    found = true;
    a[i].click();
  }
}
if(!found)
{
  var script = document.createElement("script");
  script.innerHTML = 'function searchAgain(){  var input = document.getElementsByTagName("input");  for(var i = 0; i < input.length; i++){if(input[i].type == "submit" && input[i].value == "Ieškoti")input[i].click();}}';
  document.head.appendChild(script);
  setTimeout("searchAgain()", 1000);
}

Taip pat nežinau kieno parašytas kodas, kuris panaikina failai.lt laiko limitą:

if(!document.getElementById('wait')){
for(var i in document.getElementsByTagName('input')){
  name = document.getElementsByTagName('input')[i].name;
  if(document.getElementsByTagName('input')[i].name=='method_free'){
    document.getElementsByTagName('input')[i].click();
  }
}}
if(document.getElementById('wait'))document.getElementById('wait').innerHTML=1;
if(document.getElementById('btn_download'))document.forms[0].submit();

 Pabaigai

Įskiepiai, kuriuos aprašiau, jau seniai tapo geriausiais mano pagalbininkais. Jei yra dar kokių įskiepių, apie kuriuos turi žinoti kiekvienas, pasidalink jais komentaruose.